Nagyvállalati-startup programunk a mezőgazdasági és élelmiszeripari kihívásokat térképezi fel, melyekre fiatal fejlesztők, startupok, valamint kutatók megoldási javaslatait várjuk! A programba augusztus 13-ig van lehetőség jelentkezni.
A szektor kihívásaira a nagyvállalatok olyan kihívásokat határoztak meg, amelyek érintik az ágazat teljes vertikumát; a szántóföldi növénytermesztés, a kertészet, az állattenyésztés és élelmiszeripar területét. A KITE Zrt. olyan innovatív technológiai megoldásokat vár, melyek lehetővé teszik a Green Deal által támasztott elvárásoknak való megfelelést a szántóföldi növénytermesztés és öntözött kertészeti ágazatban. A Zöld megállapodás fő célja, hogy Európa világelsőként klímamentes kontinensé váljon. Biztosítani kívánja, hogy 2050-re nullára csökkenjen az üvegházhatású gázok nettó kibocsátása; a gazdaság növekedése függetlenedjen az erőforrás-felhasználástól; az átállásnak egyetlen ember vagy térség se legyen a vesztese.
Magyarország piacvezető mezőgazdasági integrátor cége ezen túl talajerózióval kapcsolatos predikciók, döntéstámogató rendszerek terén is keresi az újító fejlesztéseket.
Az energetikai problémák a mezőgazdaságban is komoly kihívásokat jelentenek. A Közös Agrárpolitika 2023-2027-es támogatási ciklusban a célok között szerepel a mezőgazdasági üzemek zöld energiai beruházások támogatása, valamint az energia-önellátás növelésé, az energiafüggőség csökkenése, a geotermikus hőenergia és a biomassza potenciál kiaknázása. Fontos az új technológiák bevezetése, alkalmazása, az energiafelhasználás csökkentése, az Axiál Kft. pedig ilyen, az optimalizáláshoz, monitorozáshoz köthető energetikai megoldások jelentkezését egyaránt várja.
A Bonafarm Csoport feldolgozás, illetve növénytermesztés és növényvédelem területén számos kihívásra keresi a válaszokat, így például: címer és tőszámlálás területén hozott innováció, döntéstámogatás betakarítás során, idegen mag és rovarkártevő felismerése, vagy például idegen anyag detektálás termék előállítási folyamatban. A CLAAS Hungária Kft. kihívásai között szerepel egy olyan egyszerű érzékelőkkel és/vagy mechanizmusokkal támogatott megoldási javaslat kidolgozása, amely leveszi a terhet a gépkezelő válláról és minimalizálja a gépalkatrészek sérülésének esélyét. A cél, a vágóasztalok szállítókocsira rakásának a megkönnyítése, valamint a nem termelékeny, azaz nem aratással töltött idő lecsökkentése.
A vállalat a különböző zúzási funkciók vizsgálatára alternatív kukorica szár alapanyag előállítását is keresi. A cél, a betakarításkori természetes kukoricaszár fizikai tulajdonságaira leginkább hasonlító anyaggal felgyorsítani a gépfejlesztést. Olvasd el a kihívásokat és jelentkezz augusztus 13-ig!
Comments